BARTIN AKARYA
Dünyamız Izlenimler HHSO ve Getirdikleri Linkler Iletisim

SAKARYA, BURDUR, ÇORUM, AMASYA, ESKİŞEHİR, ANKARA, KIRIKKALE, MARDİN, DİYARBAKIR, BURSA, BATMAN, BARTIN, TUNCELİ... UMARIZ "HANİ HER ŞEY OYUNDU" 81 İLİMİZE DE ULAŞIR...


 

12 Ağustos 2006, çalışmalara başlandığı ilk günden, bugüne; 87 sanatçı, 137 eser, 100'lerce resim ve eğitime gönül vermiş valiliklerimizin desteği ile onbir ilde basılmış, üç ilde de baskı aşamasına gelmiş 272 sayfalık bir kitap; "Hani Her Şey Oyundu" 10.000'lerce öğrenci ile buluşma coşkusu yaşıyor.


Dileriz, sanatçılarının çocuklarımızın geleceğinden başka hiç bir menfaat gözetmediği bu eser; aynı içtenlikle, en kısa zamanda diğer illerimiz valileri ve milli eğitim müdürlüklerimizin koruyuculuğunda, gelecek üzerindeki bulutları biraz olsun aralamayı ve her ilköğretim okuluna ve öğrencilerine, sadece sevgi ile ulaşmayı başarır.


 Sevgi ile el ele

Kapak (Bitmis)

 

 

Önemli siteler listenize ekleyin

 

 

 

 

 

Türkiye'nin çocuk yazını ustaları, ressam ve sanatçıları; sokaktan okula spor etkinliklerinden televizyona, yaşamın her alanına değin şiddet olaylarının çocukları ne denli etkilediğinin farkındalığı ile yola çıkarak bu derlemeyi hazırladılar.


Hani Her Şey Oyundu, okuruna şiddetten uzak bir yaşam anlayışını seçebileceğini anımsatıyor; şiddetin sıradanlaşmasına karşı duruyor. Bu kitap, çocuk okurun yaşamdaki güzellikleri sevgi ile içselleştirmesine katkı verecek, şiddet karşısında duyarlılık oluşturacak şiir, öykü, anı, deneme, masal, çizgi roman, özdeyiş, resim ve grafiklerin yanı sıra bir de tiyatro oyunu sunuyor.


Daha mutlu yarınlar için!


"Hani Her Şey Oyundu" atılan adımın, büyüyerek yankılanan sesi oldu. Şiddet üzerine pek çok kitap yazılmış olsa da, hiç birinin "Hani Her Şey Oyundu" kadar toplumsal içerik taşıdığını sanmıyorum. Dilerim rüzgarı onu çok uzaklara taşısın."


Proje Başkanı

Aytül AKAL

 

 

 

©2007-2008 Hani Her Şey Oyundu. Tasarım ve uygulama:ERC 

HHSO web sitesi 06.12.2016 tarihinde güncellendi.